Pandemi sürecinde ve sonrasında Pegasus veya SunExpress yöneticileri çalışanlarını belirsizlikten kurtarmak amacıyla sürekli bilgilendirip, olası durum senaryolarına göre planlama yaparken; THY yönetiminin başarısız iletişim politikaları nedeni ile uçuş ekipleri, kendilerini ilgilendiren her türlü istihdam, maaş gibi haber ve bilgileri ne yazık ki havacılık internet sitelerinden öğrenmek zorunda kalmışlardır.

''THY yönetiminin PANDEMİ SÜRECİNDE sizlerle İLETİŞİMİNİ bir PİLOT olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? ''

Uçuş Ekipleri bu soruyu ÇOK BAŞARILI ile ÇOK BAŞARISIZ arasındaki skalada cevaplandırdılar.

THY Yönetiminin uçuş ekiplerini bilgilendirilmesine ve iletişim konusundaki zafiyetine küçük bir örnek:

Yoğun yaz döneminde İstanbul Yeni Havalimanından uçuşlar artmasıyla ekip terminali otoparkında ekipler yer bulma sorunu yaşadılar. Bu süreçte ekipler bir yandan park yeri bulmaya çalışırken, uçuşa yetişme endişesi ile otopark içersinde kazalar yaptılar.

Bu kaosa THY yönetimi her zaman olduğu gibi sessiz ve duyarsız kalmayı tercih etti.

Artan uçuşlarlar nedeni ile yaşanan park sorununa ilişkin ekipleri motive edecek, çözüm odaklı bir kaç satırlık bir mail göndermek yerine başarısız iletişim politikalarını sürdürerek otopark içersinde yol kenarına park etmek mecburiyetinde kalan araçların ön camlarına 'aracınız çekilecektir' notunu koymakla yetindiler.

Yine bu süreçte uçuş ekipleri; önceleri ekip terminali otoparkı olarak hizmet verirken bir süre önce kapatılan ve kullanılmadan bomboş duran 'D' otoparkının bu yoğun süreçte neden kullanılmadığını sorguladılar.

THY Uçuş Ekipleri Memnuniyet Anketimizde ekip terminalindeki otopark sorununun yönetilmesi ile ilgili aşağıdaki soruyu da sorduk: