Call For Roster

CFR

CFR, uçuş programlarımızın daha esnek ve verimli planlanabilmesi için kullanılan bir ekip planlama unsurudur. CFR'dan bize uçuş çıktığında bu uçuş bir kaç gün önceden diğer kokpit ekibi veya ekiplerinin normal planlamasında görünebiliyor ancak biz bu uçuşu en erken uçuştan 7 saat önce öğrenebiliyoruz. 'Kaptanım sizi 4 gündür programımda görüyorum' diyen arkadaşlara rastlamadık mı?

Crew Roster uygulamasında CFR'dan uçuş çıkıp çıkmayacağı eskiden görülebiliyordu ve bu sayede o gün için önceden özel veya aile hayatımızla ilgili planlar yapabiliyorduk ama İyi Niyetli Ekip Planlama CFR görevinin önceden görülebilmesini sağlayacak her türlü imkanı bloke etti.

Bizler bu nedenle önceden programa işlenmiş ancak ilgili uçuş ekibi tarafından henüz bilinmeyen CFR görevlerinin ilgili ekiplerce görülmesi amacıyla bir proje başlatmak istiyoruz. OS ve Android Uygulama Programlamada tecrübesi olan ve bizlere yardımcı olmak isteyen gönüllü arkadaşlara ihtiyacımız var. Projemizi öncelikle email yolu ile tartışabiliriz. Yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımız aşağıdaki düğmeyi tıklayarak bize ulaşabilirler.